História a súčasnosť

Severochema, družstvo pre chemickú výrobu, Liberec bola založená 1. októbra 1953. Čiastočne nadviazala na tradičnú výrobu, ktorá má v mieste súčasného sídla firmy v Liberci svoje korene už od roku 1884. Z pôvodne regionálneho výrobcu sa Severochema vďaka investíciám do svojho vývojového pracoviska a vlastných receptúr vypracovala na pozíciu významného výrobcu chemických výrobkov zásobujúceho celý trh bývalého Československa. Výroba zahŕňala predovšetkým chemické prostriedky pre priemyselné a poľnohospodárske podniky a čistiace prostriedky pre domácnosť.

historie.jpeg

 

Severochema patrí medzi významných výrobcov chemických produktov v Českej republike. Moderné technologické, výrobné a skladovacie zariadenia umožňujú okamžite a spoľahlivo uspokojiť rôzne požiadavky odberateľov. Medzi jej zákazníkov patria koneční spotrebitelia a tiež profesionálni používatelia a priemyselné podniky. Vďaka vlastnému vývojovému pracovisku je schopná neustále držať krok s modernými trendmi v oblasti chemickej výroby.
Severochema zamestnávaná približne 100 zamestnancov a jej portfólio zahŕňa viac ako 400 výrobkov vrátane privátnych značiek. Okrem podpaľovačov, lampových olejov a ďalšieho príslušenstva pre BBQ vyrába Severochema tiež čistiace prostriedky pre domácnosť, škroby, riedidlá, technické kvapaliny, kozmetiku a prostriedky na prevenciu a čistenie graffiti.

DSC-6561.jpeg

 

Severochema sa dlhodobo profiluje ako český výrobca vysoko kvalitných výrobkov. Starostlivosť o kvalitu považuje za základ svojich konkurenčných výhod. Spoločnosť má zavedený integrovaný systém riadenia - ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001. Podpaľovače obsahujúce drevo sú certifikované podľa systému FSC® a PEFC.

 

loga-certifikace-sk.png

 

Severochema v súčasnosti exportuje do viac ako 20 krajín:

Slovensko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Chorvátsko, Slovinsko, Grécko, Francúzsko, Dánsko, Belgicko, Švédsko, Litva, Nemecko, Ukrajina, Spojené arabské emiráty, Izrael, Rusko, Libanon, Katar, Omán atď.

export.png

Severochema je členom týchto organizácií:

  • Zväz českých a moravských výrobných družstiev
  • Asociácia výrobcov náterových hmôt České republiky
  • Okresná hospodárská komora Liberec
  • BIAG – Barbecue Industry Association Grill E.V.