História a súčasnosť

Severochema, družstvo pre chemickú výrobu, Liberec bola založená 1. októbra 1953. Čiastočne nadviazala na tradičnú výrobu, ktorá má v mieste súčasného sídla firmy v Liberci svoje korene už od roku 1884. Z pôvodne regionálneho výrobcu sa Severochema vďaka investíciám do svojho vývojového pracoviska a vlastných receptúr vypracovala na pozíciu významného výrobcu chemických výrobkov zásobujúceho celý trh bývalého Československa. Výroba zahŕňala predovšetkým chemické prostriedky pre priemyselné a poľnohospodárske podniky a čistiace prostriedky pre domácnosť.

historie.jpeg

 

Severochema patrí medzi významných výrobcov chemických produktov v Českej republike. Moderné technologické, výrobné a skladovacie zariadenia umožňujú okamžite a spoľahlivo uspokojiť rôzne požiadavky odberateľov. Medzi jej zákazníkov patria koneční spotrebitelia a tiež profesionálni používatelia a priemyselné podniky. Vďaka vlastnému vývojovému pracovisku je schopná neustále držať krok s modernými trendmi v oblasti chemickej výroby.
Severochema zamestnávaná približne 100 zamestnancov a jej portfólio zahŕňa viac ako 400 výrobkov vrátane privátnych značiek. Okrem podpaľovačov, lampových olejov a ďalšieho príslušenstva pre BBQ vyrába Severochema tiež čistiace prostriedky pre domácnosť, škroby, riedidlá, technické kvapaliny, kozmetiku a prostriedky na prevenciu a čistenie graffiti.

DSC-6561.jpeg

 

Severochema sa dlhodobo profiluje ako český výrobca vysoko kvalitných výrobkov. Starostlivosť o kvalitu považuje za základ svojich konkurenčných výhod. Spoločnosť má zavedený integrovaný systém riadenia - ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001. Niektoré podpaľovače obsahujúce drevo sú certifikované podľa systému PEFC a FSC® (zistite viac o našich FSC® certifikovaných produktoch tu).

 

loga-cert-sk-2024-3.png

 

Severochema v súčasnosti exportuje do viac ako 20 krajín:

Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvátsko, Grécko, Francúzsko, Dánsko, Švédsko, Nemecko, Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Moldavsko, Estónsko, Spojené arabské emiráty, Izrael, Libanon, Omán, Kuvajt atď.

mapa-export-2024-1.jpeg

Severochema je členom týchto organizácií:

  • Zväz českých a moravských výrobných družstiev
  • Asociácia výrobcov náterových hmôt České republiky
  • Okresná hospodárská komora Liberec
  • BIAG – Barbecue Industry Association Grill E.V.